Kilka wskazówek dotyczących uzyskania kredytu hipotecznego

Kilka wskazówek dotyczących uzyskania kredytu hipotecznego

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego będzie prawdopodobnie największym zobowiązaniem finansowym, jakie kiedykolwiek podejmiesz, więc będziesz chciał znaleźć najlepszą ofertę, jaką możesz. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz zrobić wiele, aby zwiększyć swoje szanse na zaakceptowanie wniosku o kredyt hipoteczny.

Jeśli obecnie już masz kredyt we frankach możesz skorzystać z pomocy prawnej, aby obniżyć koszta kredytu. Sprawdź: Kredyt we frankach – Kancelaria Prawna Wrocław

Jeśli myślisz o tym, jak uzyskać kredyt hipoteczny, powinieneś zdawać sobie sprawę z czynników, które wpływają na twoją kwalifikowalność. Należą do nich: ocena kredytowa, staż pracy, bieżące długi, czy jesteś samozatrudniony i wysokość depozytu.

Postępuj zgodnie z naszymi 10 najważniejszymi wskazówkami poniżej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać żądany kredyt hipoteczny.

1. Twoja zdolność kredytowa ma znaczenie

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny uzyskaj kopię raportu kredytowego, który jest przechowywany przez agencje informacji kredytowej, takie jak Experian lub Equifax. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, co widzą pożyczkodawcy podczas sprawdzania Twojego wniosku.

Jeśli twoja zdolność kredytowa nie wygląda tak dobrze, możesz zrobić wiele prostych rzeczy, które mogą poprawić twój wynik. Na przykład sprawdź, czy jesteś na liście wyborców i zamknij konta kart kredytowych, których już nie używasz. Dowiedz się więcej tutaj

2. Punktem wyjścia jest…

Usiądź i opracuj swój budżet przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Musisz mieć pewność, że możesz pożyczyć wystarczająco dużo, aby pokryć zakup nieruchomości i że będziesz mieć wystarczająco dużo zapasowych, aby pokryć wszystkie związane z tym koszty i opłaty. Nasz poradnik Jak obliczyć koszt zakupu pierwszego domu, może ci pomóc w obliczeniu tych kosztów.

Miesięczne spłaty kredytu hipotecznego będą zależeć od tego, ile chcesz pożyczyć (i na jak długo) oraz naliczonego oprocentowania. Nasz kalkulator kredytów hipotecznych pomoże Ci w obliczeniach.

3. Lepiej będzie ci w tej samej pracy

Większość pożyczkodawców będzie chciała zobaczyć, że byłeś z pracodawcą przez przyzwoity czas, zanim udzielą ci kredytu hipotecznego, więc jeśli myślisz o zmianie pracy, dobrym pomysłem jest poczekać, dopóki nie masz swój kredyt hipoteczny. Zwykle przed złożeniem wniosku dobrze jest być w dotychczasowej pracy przez co najmniej trzy do sześciu miesięcy.

Im więcej możesz odłożyć na depozyt, tym większy wybór kredytów hipotecznych, które będą dla Ciebie dostępne.

Jeśli ktoś niedawno zmienił pracę, nie musi to być problem, ale jeśli nadal jest na okresie próbnym, warto dwukrotnie sprawdzić, czy pożyczkodawca chętnie udzieli pożyczki, zanim się skończy. Nawet wtedy powinni być pożyczkodawcy, którzy mogą rozważyć sytuację.

4. Długi nie pomagają

Jeśli składasz wniosek o kredyt hipoteczny, ostatnią rzeczą, jaką każdy potencjalny pożyczkodawca będzie chciał zobaczyć, jest to, że jesteś winien mnóstwo gotówki na kartach kredytowych lub masz zaległe pożyczki.

Zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny, postaraj się zmniejszyć wszelkie posiadane długi – pomoże to wykazać, że zarządzasz swoimi pieniędzmi w sposób odpowiedzialny i będzie oznaczać większe szanse powodzenia każdego wniosku o kredyt hipoteczny. Oznacza to również, że potencjalnie będziesz w stanie pożyczyć więcej, jeśli chodzi o obliczenia przystępności cenowej pożyczkodawcy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.